ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Карбинци има одличен голгетер, Стојанов од слободен удар ја искина мрежата на Раклиш

Третолигашот Карбинци одигра солидна есенска полусезона во Третата лига – Исток, а во пролетниот дел се очекуваат уште подобри резултати.

Клубот има одличен голгетер во името на Бобан Стојанов, кој на мечот против Раклиш одигран на Градскиот стадион во Радовиш, од слободен удар ја искина мрежата на противникот, гол кој е еден од поубавите на 25-годишниот штипјанец.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!