ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ВИДЕО) Капинковски: Годи победата над Вардар, но сакаме да се надигруваме и против Работнички

Во недела во рамки на 26. коло од Првата лига екипата на Пелистер ќе гостува на Националната арена каде ќе се соочи со Работнички.

Тренерот на „зелените“ Димитар Капинковски ќе се обиде неговата екипа да остане непоразена во Скопје и во Битола да се врати со еден или три бодови.

Целата изјава на Капинковски пред натпреварот со Работнички:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!