ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Какво голчиште на Оливие Жиру на тренинг, Меси и Роналдо му завидуваат: Ова ретко се гледа!

Напаѓачот на Челзи и Франција, Оливие Жиру, не постигнува светски голови само на натпреварите, тој очигледно ги постигнува од забава и на тренинзи.

34-годишниот фудбалер се загреа за ЕП со стил, покажувајќи ги своите вештини на „ТикТок“.

Погледнете го атрактивниот гол на Жиру:

@oliviergiroud

🇫🇷 Bien joué, tu m’as trouvé, bienvenue sur mon TikTok 💪 🇬🇧 Well done, you’ve found me, welcome on my TikTok 💪

♬ original sound – Olivier Giroud –

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!