ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

(ВИДЕО) Какво деби за 16-годишниот Азизи во дресот на Башкими, влезе во игра и за четири минути даде атрактивен гол!

Башкими во саботата запиша победа од 2:0 над Илинден во меч од 13. коло од Третата лига – Север.

Стрелец на вториот погодок за Башкими беше дебитантот Азизи Јетон кој има 16 години. Тој во игра влезе во 46. минута од натпреварот и по само 4 минути игра постигна атрактивен гол. Покрај одличниот погодок, младиот Азизи одлично одговори на предизвикот во неговиот прв натпревар во Третата лига – Север.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ТРЕТАТА ЛИГА – СЕВЕР ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!