ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Какви евроголови на дербито меѓу Работнички и Македонија ЃП

Во неделата беше одиграно скопското дерби на Националната арена „Тодор Проески“ меѓу Работнички и Македонија ЃП. Натпреварот заврши со по два гола во мрежата (2:2) со што бодовите беа поделени.

Погледнете ги двата евроголови на Бразилците Робсон да Силва и Фернандо Аугусто:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!