РакометРакомет - Суперлига

ВИДЕО: Каква мајсторија на Дарко Кондев – погодок кој предизвика ерупција во „Јасмин“

Тиквеш вечерва во „Јасмин“ забележа многу значајна победа над Охрид во борбата за обезбедување сигурно место во плеј-офот од ракометната Суперлига.

На крајот од резултатот Дарко Кондев беше најзаслужниот што Тиквеш на полувреме имаше предност од три гола. Ерупција во „Јасмин“ предизвика последниот погодок на Кондев кој на атрактивен начин ја задресе противничката мрежа.

Двата погодоци на Дарко Кодев за три гола позитивна на полувреме против Охрид:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!