ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

(ВИДЕО) Каква бомба на Алили Иљбер од слободен удар, ретко се гледаат вакви погодоци!

Беса Влазрими во неделата со 2:0 го доби дуелот со Маџари Солидарност на домашен терен, во натпревар од 19. коло од Третата лига – Север.

Стрелец на првиот гол беше Алили Иљбер кој од слободен удар постигна ефективно голчиште кон голот на противникот за водство на Беса Влазрими од 1:0.

Погодокот на Алили Иљбер:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!