ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Каква атракција на Спиркоски – ја нанижа цела одбрана на Воска Спорт

Силекс во новата сезона игра одлично и бележи само победи, па по четири одиграни кола со максимален учинок е лидер во Втората лига – Запад и успешно чекори кон враќање во елитата.

Во минатата коло Силекс на домашен терен во Кратово со 2:0 ја доби амбициозната Воска Спорт, а при резултатот од 1:0, Благојче Спиркоски имаше атрактивна акција преку која ја нанижа цела одбрана на Воска Спорт и малку фалеше да ја погоди противничката мрежа.

Атракцијата на Спиркоски против Воска Спорт:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!