ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Каков топовски удар и гол на Алиоски против Дојранско Езеро

Дербито меѓу Братство 07 и Дојранско Езеро заврши без победник со по еден гол во мрежата (1:1) во рамки на 23. коло од Третата лига – Југ.

Стрелец на погодок за Братство 07 беше Музафер Алоски во 53. минута од натпреварот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!