РакометРакомет - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Каков гол за Гоце Георгиевски, мртов агол, мирна рака – нема проблеми за најатрактивниот гол!

Ракометарите на Македонија вчера ја совладаа Швајцарија со 29:28 и со пет победи и еден пораз ги завршија квалификации за ЕП 2022. Најатрактивниот гол на натпрварот го постигна искусното крило на Вардар, Гоце Георгиевски.

Атрактивениот гол на Георгиевски:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!