ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) Каков еврогол на Велинов, Осогово го уништи Росоман на полувреме со четири гола!

Капитенот Стојанчо Велинов постигна аткративен еврогол за водство на Осогово од 1:0 над Росоман. Кочанскиот второлигаш е пресилен за Росоман кој на полувреме има водство од дури 4:0. Во вториот дел сигурно дека ќе има уште погодоци, како и во претходните два меѓусебни дуели.

Натпреварот во ЖИВО можете да го следите ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!