ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Како се подготвуваше Тиквеш за дуелот со Кожуф

Тиквеш денес игра дерби со Кожуф во Гевгелија во рамки на 24. коло од Втората лига – Исток. Кавадарчани се на второто место на табелата, па на крај од сезона ги очекува бараж за влез во ПМФЛ.

Погледнете како течеа подготовки на Тиквеш за денешното дерби:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!