ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Историскиот говор на коментаторот Стојановски испишан на ѕид во ФФМ!

Репрезентацијата на Македонија за прв пат ќе игра на Европско првество, откако во финалето во Лигата на нации победи со 0:1 над Грузија и испиша историја.

Фудбалската федерација на Македонија денес му приреди големо изненадување на коментаротот на Македонската радио телевизија, Тони Стојановски, откако неговиот историски говор беше испишан на ѕид во просториите во Куќата на фудбалот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!