ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Градоначалникот Јанчев ги пречека фудбалерите на Тиквеш во Кавадарци

Пристигнаа фудбалерите на Тиквеш во Кавадарци, откако во Струмица го добија бараж-натпреварот со Воска Спорт (4:1) и го обезбедија опстанокот во Првата македонска фудбалска лига.

Градоначалникот Митко Јанчев, како што најави Спортска Мрежа, ги пречека фудбалерите и стручниот штаб на Тиквеш во Кавадарци.

  • Пречекот на фудбалерите на Тиквеш:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!