ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Голот на Шик од половина терен против Шкотска

Напаѓачот на Баер Леверкузен, Чехот Патрик Шик постигна атрактивен гол кој ретко се гледа на фудбалските терени, откако од половина терен ја погоди противничката мрежа за 0:2.

Шкотскиот голман Маршал го напушти голот и беше излезен нанапред, а Шик од половина терен успеа да го лобува и да постигна гол кој ретко се гледа.

Голот на Шик досега дефинитивно е најдобар, а нема да е изненадување ако токму тој гол е најдобар на Европското првенство.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!