ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Голманот на Словачка го постигна најкомичниот автогол во историјата на Европските првенства

Голманот на словачката репрезентација, Мартин Дубравка го постигна најсмешниот автогол на Европското првенство против Шпанија.

Откако фудбалот на шпанската репрезентација упати силен удар кон неговиот гол, топката ја погоди пречката, по што Дубравка ефективно си ја стресе сопствената мрежа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!