ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Голчиште од слободен удар на Омер Исинов во ТМФЛ – Север!

Младиот напаѓач на третолигашот Аеродром игра одлична сезона. 20-годишниот напаѓач на натпреварот против Башкими во рамки на 2. коло од Третата лига – Север постигна гол од слободен удар за кој ќе се зборува долго. Натпреварот заврши со победа на Аеродром од 2:1.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!