ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Голчиште на Бакиевски Гезим каквo што ретко се гледа на фудбалските терени во Македонија!

Викендот се одигра 10. коло од Третата лига – Север, каде екипата на Њу Јорк со убедлива победа од 5:2 беше подобра од Риниа 98.

Играч на натпреварот дефинитивно е 19-годишниот Бакиевски Гезим кој имаше фантастична асистенција и прекрасен погодок кој вреди да се погледне.

Во својата кариера младиот фудбалер има настапувано за Металург, Влазними, Струга Трим Лум и Вардар Форино.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!