ОстанатоФудбалФутсал

ВИДЕО: Голчиште какво немате видено: Иранец постигна гол од „мртов агол“ во футсал

Иранецот Хусеин Тахеби направи вистинско ремек дело на футсал натпревар и го сврте вниманието на цела светска јавност, откако постигна погодок од „мртов агол“.

Играчот на Бенфика постигна голчиште кое сигурно ќе го гледате и по неколку пати. Натпреварот заврши со триумф за Бенфика од 8:3 против Хсладас во Лигата на шампионите.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!