ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Гол со ножички на Кречев Иван во Трета лига – Југ

Левиот бек и капитен на Дојранско Езеро, Кречев Иван дефинитивно го има еден од најдобрите голови во есенскиот дел во Третата лига – Југ.

Атрактивниот гол со ножички Кречев го постигна на мечот меѓу Дојранско Езеро и Младост од Удово, одигран во Нов Дојран во рамки на последното коло од есенскиот дел од сезоната. Натпреварот заврши со резултат 2:2.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!