ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) Глигоров: Резултат со Саса ни одговара, Локомотива може да опстане!

Локомотива денес на домашниот терен во Градско одигра 0:0 против Каменица Саса и го зашипа петтиот сезонски бод, но екипата ја очекува долга и тешка борба за опстанок во второлигашкото друштво.

Координаторот на екипата од Градско, Никола Глигоров верува дека Локомотива има капацитет да се избори за опстанок и во следната сезона да се натпреварува во единствената Втора македонска фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!