ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Гигов, најмладиот голман во ТМФЛ – Исток, одбрани пенал, а има и други атрактивни одбрани!

Атрактивна одбрана на младиот голман Филип Гигов, кој го чува голот на третолигашот Карбинци во Третата лига – Исток. 16-годишниот Гигов потекнува од фудбалската школа на Брегалница, а во моментот е прв голман на Карбинци.

На последниот контролен натпревар на Карбинци пред почетокот на првенството во Третата лига – Исток, младиот Гигов одбрани пенал на играч од Хоризонт Турново на „Кукуш“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!