Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Германците оставија хаос во соблекувалната во Скопје

Германија синоќа со високи 0:4 славеше над Македонија во Скопје и со тоа обезбеди место на Светското првенство кое се игра следната година во Катар.

Германците прославија лудо и оставија хаос во соблекувалната на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. Германскиот новинар Стефан Краус сподели видео од хаосот во соблекувалната на германската репрезентација по завршувањето на натпреварот и нивното заминување.

Видео од соблекувалната на германската репрезентација во Скопје:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!