ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Фудбалерите на Тиквеш на прием кај градоначалникот Јанчев, доделени Благодарници за пласманот во ПМФЛ

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев и претседателот на Советот, Ристо Сакалиев, од името на Локалната самоуправа на Кавадарци и Советот на Општина Кавадарци на сите фидбалери и управата на ГФК Тиквеш, им доделија Благодарници за големиот успех, за пласманот во Првата македонска фудбалска лига.

Тиквеш со победата во баражот над Силекс (1:0) обезбедија место во ПМФЛ по цели 17 години.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!