ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Франција со автогол ја доби Германија среде Минхен

Франција со победа над Германија среде Минхен од 1:0 го отвори Европското првество, во меч од првото коло од „групата на смртта“. Германците ниту на домашен терен немаа сили да ја совладата расположената Франција која цели кон титула на Европското првенство.

„Триколорите“ одиграа фантастичен меч, а до победата стигнаа со автогол, откако Хернандез силно ја центрираше топката, која заврши во ногата на Хумелс и се одби во мрежата на Нојер.

Тоа доенсе отворена игра до крајот на првото полувреме, како и во вториот дел од мечот. Бензема пред крајот на мечот постигна одличен гол, меѓутоа, истиот беше поништен по рекација од ВАР-собата.

Доколку сакате да ги погледнете табелите од сите групи на Европското првенство, тоа можете да го направите ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!