ЕУРО 2020Фудбал

(ВИДЕО) Финците: Кристијан, Данците: Ериксен – целиот фудбалски свет обединет во поддршка

Кристијан Ериксен ја доби првата битка за својот живот, прогнозата е охрабрувачка, откако беше изнесен од теренот на стадионот „Паркен“ свесен, и беше примен во болница во стабилна состојба.

Данскиот ас се сруши на тревата на крајот од полувремето на мечот со Финска, лекарите веднаш интервенираа, додека околу него беа неговите соиграчи…

Пораките за поддршка на 29-годишниот играч за врска пристигнуваат од сите страни.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!