ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Фазлији ја „измеша“ одбраната на Речица и постигна фантастичен гол за Башкими!

Миљазим Фазлији го постигна можеби најдобриот гол за Башкими. Во 7. коло од Третата лига – Север, Башкими со 2:0 славеше над Речица, а еден од стрелците беше 27-годишниот Фазлији, кој ја „измеша“ одбраната на Речица и постигна фантастичен гол за Башкими.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!