ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Евро-гол каков ретко се гледа на Шабаноски, најдобриот гол во Трета лига – Југ

Најдобриот гол во Трета лига – Југ го има младиот Робин Шабаноски. 17-годишниот играч на натпреварот во 21. коло против Питу Гули постигна атрактивен евро-гол кој ретко се гледа на фудбалските терени. Натпреварот заврши со минимална победа од 1:0 за лидерот од Градско кој чекори кон промоција во Втора лига – Исток.

Атрактивниот гол на Шабаноски:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!