ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО): Ерупција на Маџари, погледнете како стружани го прославија влезот на Караорман во Втора лига!

Караорман по повеќе од една деција се врати во второлигашкото друштво, откако во пенал рулетот беше подобар од Вардар Неготино, во бараж мечот кој се одигра на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари.

Стружани и верните „паткари“ ја „запалија“ атмосферата на стадионот при прославата за влезот на нивниот миленик во Втората македонска фудбалска лига.

  • Прославата на стружани и „паткари“:

Интересно е тоа што следната сезона ќе гледаме возбудливи второлигашки дерби натпревари покрај Езерото помеѓу Караорман, Воска Спорт и Охрид Лихнидос.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!