Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Елмас со нов гол во Лига Европа, погоди против Лестер!

Наполи и Лестер го играат клучното дерби за пласман во нокаут фазата на Лигата на Европа, а во првиот дел паднаа дури четири погодоци на „Диего Армандо Марадона“.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас игра во одлична форма и постигна трет погодок – вечерва стрелаше против Лестер, а два пати стрелаше за Спартка Москва, додека пак во мечот со Легија запиша една асистенција. Вечерва Елмас ја стресе противничката мрежа во 24. минута за 2:0.

Погодокот на Елмас против Лестер:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!