Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Елмас даде гол, но Наполи загуби од Спартак Москва

Вечерва македонскиот репрезентативец Елиф Елмас беше стрелец на единствениот гол за Наполи во поразот од Спартак Москва, каде „наполитанците“ загубија со 2:1.

Погодокот на Елиф Елмас:

Елмас стрелаше во 64. минута од натпреварот, но погодокот не беше доволен за позитивен резултатот, откако претходно напаѓачот Александар Соболев ги обезбеди трите бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!