ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

(ВИДЕО) Елиф Елмас: Ни треба победа за да останеме во игра за СП

Репрезентативецот Елиф Елмас за подготовките на македонската А репрезентација во пресрет на натпреварите против Лихтенштајн и Германија од квалификациите за СП 2023.


„Мора да победиме за да останеме во игра за Светското првенство. Се надевам дека ќе се вратиме со три бода. Треба да го одиграме тоа што селекторот ќе го побара од нас. Ќе се обидеме да ја подобриме реализација, но и некои други детали во играта.

„Лихтенштајн игра дефанзивен фудбал, компактни се и ќе биде тежок натпревар, потоа Германија ќе биде уште потежок, но наше е да одиграме тоа што знаеме, умееме и се надевам дека од двата натпревари ќе добиеме максимум што е можно“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!