ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Ечи соблекувалната на Силекс – голема победа над Воска и чекор поблиску кон Прва лига!

Силекс денес ја продолжи победничката серија, откако на домашен терен забележа голема победа од 2:0 над Воска Спорт во рамки на 4. коло од Втората лига – Запад и останува на врвот од табелата осамен со максимални 12 бодови.

Силекс игра одлично во новата сезона под водство на Горазд Михајлов и чекори кон враќање во елитата. Победничката серија добива на тежи бидејќи Силекс славеше над дирекнитени конкуренти Воска Спорт (2:0), Охрид (0:1), Вардар (2:1) и Кадино (0:3).

Видео од соблекувалната на Силекс по денешната победа:

Инаку, во следното коло Силекс ќе гостува во Тетово каде ќе ги одмери силите со Тетекс.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!