ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Ечи соблекувалната на Братство по историскиот пласман во Втора лига – Исток!

Екипата на Братство вчера испиша историја, откако на Градскиот стадион во Штип со 1:0 славеше над Хоризонт Турново во баражот и обезбеди историско учество во Втората македонска фудбалска лига.

Радоста кај овие фудбалери предводени од тренерот Ромер Муриќ е голема, а позитивната атмосфера од соблекувалната беше пренесена и во Житоше каде беа пречекани фудбалерите и се славеше влезот во Втората лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!