ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Два јубилеја за двете легенди на Беласица- Милушев и Митевски

Струмичка Беласица се бори за влез во Првата македонска фудбалска лига, односно за експресен кам-бек. Струмичани се на добар пат да го сторат тоа, а викендот забележаа голема победа од 2:0 над Каменица Саса на домашен терен.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Заменик капитен Зоран Митевски во саботата го запиша 200от натпревар за Беласица. Митевски е еден од ретките примери во фудбалска Македонија, што ги помина сите младински категории на ФК Беласица и во својата професионална фудбалска кариера настапува само за еден клуб, својот матичен.

Исто така капитен Александар Милушев го запиша 100от натпревар за својот матичен клуб. Милушев е вистински пример за борбеност и пожртвуваност за дресот на градската гордост ФК Беласица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!