ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Дупнатиот тапан на македонскиот навивач стана хит, а продолжи да удира и пред стадион!

Многу емоции кај македонските навивачи на двата натпревари на Европското првенство, уште еднаш покажавме како се навива за Македонија!

Тапанот не ги издржа силните удари на македонскиот навивач кој стана хит на интернет, а освен на социјалните мрежи, за него се пишува и на многу спортски сајтови низ цела Европа.

Овој навивач продолжи со удирање на тапот и после натпреварот, односно пред стадионот кога се собраа навивачите.

На натпреварот:

После натпреварот:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!