ОстанатоФудбалФутсал

(ВИДЕО) Докиќ и Илиќ: Дојди и учествувај на најголемиот камп за голмани на Балканот – 11 „РБ камп“ во Охрид

Пријавите за учество на 11 „РБ камп“ во Охрид се во тек – бидете и вие дел од најголемиот голмански камп и учете од најдобрите.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Учесниците од цел Балкан ќе учат од најдобрите тренери на голмани од Балканот, а тоа ја отвара вратата за успешна голманска кариера како на голманите Иван Докиќ и Марко Илиќ.

Докиќ моментално е голман на грчки Алмопос Аридеа, а претходно го чуваше голот на Спартак од Суботица. Преку видео порака голманот од Нови Сад ги охрабрува младите голмани да се пријават на најголемиот голмански камп во Охрид 11 „РБ камп“ и да го следат неговиот пример за успешна кариера.

Илиќ кој е голман на Кортрајк во Беглија преку фото порака ги повика младите голмани да се пријават и да учествуваат на најголемиот и најдобро организиран голмански камп во Охрид – 11 „РБ камп“. Илиќ веќе има и репрезентативно искуство како голман на У-21 репрезентацијата на Србија, а доби повик и за А репрезентацијата.

За секој голман на возраст од 7 до 19 години – „РБ голманскиот камп“ е идеална шанса за развој и голем напредок во кариерата, учете од најдобрите – пријавете се на следниот ЛИНК.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!