ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ВИДЕО) Димитар Капинковски пред вечното дерби против Вардар: Пелистер сака да победи

Пелистер утре на домашен терен во Битола го игра третото последно вечно дерби против Вардар за ова сезона.

Формата и домашниот терен го прават Пелистер да биде благ фаворит, но бидејќи станува збор за големо вечно дерби, сепак нема изразити фаворити, без разлика на ситуацијата во која е Вардар, а тоа се потврди и во Скопје, натпреварот тогаш заврши без победник со четири погодоци (2:2).

Изјавата на тренерот на Пелистер, Капинковски пред вечното дерби:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!