РакометРакомет - Суперлига

(ВИДЕО) Денис Тот со топовски удар донесе победа за Охрид и го сруши Металург

Ракометарите на Охрид запишаа голема победа над Металург, откако во дербито во „Билјанини Извори“ славеа со 27:26. Победничкиот гол беше постигнат во последните секунди од натпреварот при 26:26, кога Тот со топовски удар постигна гол за конечните 27:26.

Видео од погодокот на Денис Тот:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!