ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Денешниот тренинг на македонската репрезентација во Амстердам

Македонија максимално се подготвува за утрешниот натпревар против Холандија, кој воедно е последен за нашите репрезентативци на Европското првенство.

Македонија по двата порази од Австрија (3:1) и Украина (2:1) ги загуби шансите за пласман во следната фаза, па без никаков притисок одиме да одигра најдобро што знаеме и можеме против Холандија и да ги запишеме првите бодови на Европските првенства.

Денешниот тренинг на македонските репрезентативци:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!