ФудбалФудбал - Останато

ВИДЕО: Дарко Мицевски со гол во убедливата победа на РФС

Екипата на РФС денес стигна до убедлива победа на домашен терен од 4:2 над Ноа. Македонскиот интернационалец Дарко Мицевски продолжува со одличните игри во шампионатот на Летонија, а денес беше стрелец на последниот гол за неговата екипа постигнат во 61. минута од натпреварот.

РФС ја дели првата позиција на табелата со екипата на Валмеира со по 14 освоени бодови.

Погодокот на Мицевски:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!