Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Дани Мота ја потопи Италија со два гола за 30 минути, еден постигна со ножички!

Младата репрезентација на Португалија со 5:3 славеше против Италија во четвртфиналната пресметка на Европското првенство до 21 година, а два гола за Португалија постигна Дани Мота.

Во регуларните 90. минута резултатот беше 3:3, а во продолженијата Португалија постигна два гола и со 5:3 ја доби пресметката со Италија.

Погодоците погледнете ги ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!