ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Чиро Имобиле ја дуплираше предноста, Италија води со два гола против Турција

Напаѓачот на италијанската репрезентација, Чиро Имобиле ја стресе мрежата на Турција за двојна предност на Италијанците од 0:2.

Резултатот беше отворен во 53. минута откако Демирал ја стресе сопствената мрежа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!