ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Брегалница го слави враќањето во Прва лига!

По четири години, штипска Брегалница повторно се враќа на прволигашката сцена во Македонија откако денес со убедливиот триумф од 3:0 против Кожуф на својот Градски стадион во Штип, „сините“ на две кола пред крајот на шампионатот ја обезбедија шампионската круна во второлигашката конкуренција и директен пласман во Првата лига следната сезона.

„Сините“ го слават враќањето во Првата лига!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!