ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

(ВИДЕО) Братство преку Мустафоски до убедлив триумф над Големо Коњари

Во воведниот натпревар од одложеното 18. коло од Третата лига – Југ, екипата на Братство 07 на домашен терен запиша убедлива победа над Големо Коњари од 3:0. Најзаслужен за големата победа беше Мустафоски Наим кој постигна два погодоци.

Резултатот беше отворен во 25. минута со гол на Шабанов Насаф за водстство на домашната екипа од 1:0, резултат со кој се замина и на полувреме.

Во вториот дел неизвесноста и можноста за изненадување траеше само до 72. минута, кога на Мустафоски со два брзи атрактивни погодоци ја потврди победата на неговата екипа. Најпрво тој стрелаше во 72. минута, а две минути подоцна искусниот Мустафоски по втор пат ја стресе мрежата за конечни 3:0.

Првиот гол на Наим Мустафоски:

Братство 07 игра фантастична сезона, а екипата има реални шанси за прво место и влез во Втората лига – Исток, што е нивна цел.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ТРЕТАТА ЛИГА – ЈУГ ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Колото ќе биде комплетирано денес, кога ќе бидат одиграни и останатите натпревари кои започнуваат подоцна.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!