Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Бобан Николов во 93. минута донесе бод за Шериф кај Шахтјор!

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов успеа да ја погоди противничката мрежа за неговиот Шериф Тираспол и донесе бод против Шахтјор (1:1) во последниот меч од групата фаза во Лигата на шампионите.

Молдавскиот тим каде што настапува Николов европските настапи ги продолжува во Лига Европа.

Погодокот на Николов против Шахтјор

Ова е прв гол за Николов во Лигата на шампионите во дресот на молдавскиот тим.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!