ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) Бламажа во Гостивар: Парталко од Вардар промаши ПРАЗЕН ГОЛ!

Вардар на гостувањето во Гостивар успеа да извлече само бод, а може да жали за прокоцканите три бодови, бидејќи младиот Ерен Парталко промаши празен гол во 76. минута од натпреварот, и со тоа, неговата екипа мораше на крај да се задоволи само со бод.

Ваквиот резултат воопшто не му оди во прилог на Вардар, кој се бори за експресен кам-бек во елитата, а со 1:1 против Гостивар во 18. коло од Втора лига – Запад направи чекор назад во борбата со конкурентите Воска Спорт и Силекс.

  • Промашувањето на Ерен Парталко:

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!