ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Благоја Милевски официјално претставен како нов селектор на на македонската А репрезентација

Благоја Милевски денес и официјално беше претставен како нов селектор на фудбалската А репрезентација на Македонија.

Видео од целосното претставување и прес-конференцијата со новиот селектор Милевски:

Милевски на селекторското место го наследи Игор Ангеловски откако му истече договорот по завршувањето на Европското првенство, на кое Македонија за првпат настапуваше.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!