ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Белгија без проблеми ја среди Русија

Белгија со победа го отвори Европското првенство, откако со високи 3:0 славеше над Русија во првото коло од групата Б.

Лукаку уште во 10. минута од натпреварот го резултатот за водство на Белгија од 1:0. Лукаку постигнатиот гол против Русија го посвети на својот соиграч Ериксен, кој испрати порака пред камерите: „Крис, Крис, те сакам!“

Меније само што влезе во игра веднаш постигна гол за 2:0. Во самата завршница Лукаку ја потврди победата на Белгија со нов гол за конечни 3:0.

Во следното коло Русија ќе игра против Финска, додека Белгија против Данска.

ТАБЕЛА ОД ГРУПАТА Б НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!