ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Беласица максимално се подготвува за кам-бек во Прва лига!

Подготовките кај струмичкиот второлигаш Беласица течат во најдобар ред, фудбалерите максимално се подготвуваат за пролетната борба на Истокот за кам-бек во Првата македонска фудбалска лига.

Беласица есенската полусезона ја заврши на четвртото место на табелата во Втората лига – Исток, зад есенскиот шампион Победа, Слога од Виница и Каменица Саса. Овие четири екипи ќе ја водат битката за првото место кое директно носи во Прва лига, додека пак второпласираната екипа ќе игра бараж за пласман во ПМФЛ.

>>> ПЛАТФОРМА ЗА ТУРИЗАМ КОТВА.МК – РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА <<<

Неколку исечоци од тренажниот процес на Беласица:


Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!